Učenici OŠ Štrigova učili su o očuvanju bioraznolikosti - Biovrt - u skladu s prirodom

Učenici OŠ Štrigova učili su o očuvanju bioraznolikosti

03.06.2025. u OŠ Štrigova za sve učenike viših razreda Silvija Kolar-Fodor održala je edukativno predavanje “Očuvanje bioraznolikosti – što svatko od nas može napraviti”. Na predavanju je objasnila glavne razloge zašto je ugrožena bioraznolikost. Ako želimo očuvati prirodu – a time i život na Zemlji i vlastiti opstanak – svi se trebamo više osvijestiti i više angažirati. A aktivno možemo doprinijeti svojim izborima – svaki dan. I za to uopće ne treba puno napora. Stoga je od velike važnosti edukacija učenika koji će uskoro biti nova generacija potrošača i koji mogu napraviti promjene svojim izborima. Kako možemo svi mi biti dio rješenja svakodnevnim izborima kao potrošač, i kako još dodatno možemo pomoći očuvanju bioraznolikosti na svojim imanjima – saznali su u predavanju.

Ovo predavanje/projekt financijski je podržala Općina Štrigova, a u suradnji s OŠ Štrigova ovim smo predavanjem za sve učenike viših razreda osnovne škole. Ovime smo obilježili nedavni Dan pčela i Međunarodni dan biološke raznolikosti.
Svaki je učenik/ca dobio u poklon – paketić sjemena uresnice i edukativnu brošuru “Podržimo sezonski, lokani i organski uzgoj hrane”, kako bi dobili još više znanja i inspiracije na koji način izborom hrane koju jedemo svakodnevno utječemo na stanje Planeta, lokalnu zajednicu i naše zdravlje.

O autorici