Održana sedma radionica Škole vrtlarenja 2013 - Biovrt - u skladu s prirodom

Održana sedma radionica Škole vrtlarenja 2013
Dana 09.11.2013. održana je sedma radionica iz ciklusa radionica Škole vrtlarenja udruge Biovrt – u skladu s prirodom. To je bila posljednja ovogodišnja radionica u biovrtu.
Polaznice i polaznici Škole vrtlarenja učili su na radionici o završnim radovima na vrtu i pripremi vrta za zimu. Voditeljica radionice se je posebno osvrnula na sadnju češnjaka i na stanje vegetacije u vrtu početkom studenog i završne radove u vrtu.
Glavna tema radionice bila je sadnja i održavanje voćnjaka.
Neke od tema koje su bile posebno obrađene na radionici:
– planiranje voćnjaka
– sadnja voćaka i bobićastog grmlja
– zaštita voćaka od nametnika i voluharica
– zaštita voćaka od divljači
– zaštita voćaka od mrazopuca
– kako sami uzgojiti i razmnožiti voćke
– osnovne tehnike kalemljenja voćaka – praktični prikaz
Na kraju radionice svi su sudionici posjetili jedan voćnjak u u kojem se održavaju starinske sorte jabuke, te su tamo imali prilike degustirati razne vrste jabuka i nabaviti sadnice istih.
Više fotografija s radionice dostupno je na slijedećem linku:
Ne posljednoj ovogodišnjoj radionici imali smo i polaznika koji je postavio novi rekord udaljenosti dolaska na radionici – gospodin je na radionicu doputovao iz Solina.
Voditeljica Škole vrtlarenja je Silvija Kolar – Fodor, predsjednica udruge “Biovrt – u skladu s prirodom”, autorica stranice i tekstova na www.biovrt.com, kolumnistica na portalu Naturala.hr, autorica tekstova na blogu “U skladu s prirodom” na Blogosferi Večernjeg lista, autorica tekstova na portalu Sirovahrana.hr, autorica tekstova u prilogu “Vrt” časopisa 24 sata, administratorica foruma Vrtlari, zaljubljenica u Prirodu te dugogodišnja biovrtlarka.
Više o Školi vrtlarenja pročitajte ovdje: